Skoro dva meseca nakon što su tela Džina Hekmana i Betsi Arakave pronađena u porodičnoj kući u Santa Feu, policija je objavila seriju dokumenata i fotografija koje otkrivaju duboko ličan aspekt njihove svakodnevice – ljubavne poruke koje su razmenjivali.

Ljubav u porukama: “Volim te i momke, DŽ.”

U jednoj od pronađenih beleški, Hekmen zahvaljuje supruzi što mu je pomogla da spremi večeru za njen rođendan.

„Dobro jutro. Srećan ti nekoliko dana zakasneli rođendan. Žao mi je zbog večere i što sam morao da tražim tvoju pomoć, iako sam to cenio. Volim te i momke, Dž.“

U drugoj poruci nazvao ju je „divnom devojkom“ i poručio da misli na nju i „druge male momke“, pre nego što se potpisao sa „ljubavlju“.

Svestan bolesti: “Ho, ho, idem kod Čarobnjaka”

Hekmen, koji je u vreme smrti bolovao od Alchajmerove bolesti, u jednoj belešci aludira na svoje zdravstveno stanje:

„Ho, ho, idem da vidim Čarobnjaka iz Ačija, Paukija… Ona me ubode ovde, ubode onde, ubode me skoro svuda (skoro). Ali preživim, jer sam i dalje živ. (Ali ponekad jedva). Ljubav, Dž.“

U šaljivijoj poruci, glumac navodi da izlazi iz kuće:

„Idem do one zgrade iza mesta sa toplom vodom gde sediš, i radim ono što ljudi rade u takvim zgradama – možda ću se setiti kad stignem tamo.“

Poruku je završio duhovito: „Ljubav, kako mu beše ime.“

I ona njemu pisala: “Tu je slagalica na stolu”,

U njihovom domu pronađene su i poruke koje je Betsi ostavljala mužu. U jednoj navodi:

„Zdravo Dž! Vodim Zina na čas poslušnosti i kod veterinara. Vidimo se kod kuće! Slagalica je na stolu. Poljubac, B.“

U drugim beleškama, obaveštavala ga je kada ide na jogu ili kada će radnici doći da poprave curenje vode.

Zastrašujući razvoj događaja

U dokumentima koji su do sada bili zadržani radi zaštite privatnosti para, nalaze se i podaci o internet pretragama koje je Arakava obavljala pred smrt. Prema policijskom izveštaju, 11. februara 2025. pretraživala je „tehnike disanja“ i poslala mejl u kojem navodi da se Hekmen probudio sa simptomima nalik gripu.

Tog dana je preko Amazona naručila više boca kiseonika marke Boost Oxygen.

Nažalost, preminula je dan kasnije, 12. februara. Uzrok smrti: hantavirusni plućni sindrom (HPS), retka, ali opasna virusna bolest koju prenose glodari – putem zaraženog urina, izmeta ili pljuvačke.

Imala je 65 godina. 

Iako je u kući pronađeno prisustvo glodara i izmeta u sve tri garaže i pomoćnim objektima, Džin Hekmen je testiran negativno na virus. Preminuo je šest dana kasnije, 18. februara. Uzrok smrti: hipertenzivna i aterosklerotska bolest srca, s Alchajmerovom bolešću kao značajnim faktorom.

Veruje se da je glumac, tada 95-godišnjak, oko nedelju dana živeo sam s telom svoje preminule supruge. Njihova delimično mumificirana tela, kao i telo jednog psa, pronađena su 25. februara u različitim prostorijama njihove neuredne kuće.